.

השער שלכם לחכמת הקבלה 

בשעה טובה ומוצלחת לאחר עבודת הכנה של כשמונה שנים של התכנים, ועוד שלוש שנים פיתוח ממוחשב באלפי שעות עבודה של טובי המומחים, מכון אור הסולם משיק את המערכת הלימודית ללימוד חכמת הקבלה ותורת בעל הסולם המציבה את חכמת הקבלה  בחזית הטכנולוגיה. 

בימים הקרובים תושק המערכת הלימודית החדשה של עמותת אור הסולם, לקבלת הסבר נרחב על המערכת והודעה על השקתה השאירו פרטים.  

מערכת אור הסולם ללימוד חכמת הקבלה

המערכת נבנתה מתוך חשיבה על הצרכים של הלומדים בכל הרמות, בשל הצורך לזכור הגדרות וערכים, היא תאפשר לכל אחד ללמוד בעצמו בזמנו החופשי להכין שיעורים ולחזור על החומר, היא תיתן מידע נלווה לכל מקום שנלמד ,תעשיר את הלימוד, תיצור אחידות בין כל הלומדים, תעשיר את חווית הלימוד, תרים את רמת הלימוד הכללית ותאפשר לקהלים נוספים להתחבר לחכמת הקבלה ולתורת בעל הסולם, חזונו של בעל הסולם ליצור מילון ערכים בחכמת הקבלה מתממש.

המערכת האינטרנטית תספק מאות אלפי קישורים ונושאים שיתווספו במשך הזמן בתוך החכמה שמאפשרים גישה ולימוד החכמה לכל דורש ברמתו, ממתחילים לגמרי ועד לתלמידי חכמים ,מגידי שיעורים, ומחברי ספרים ותאפשר הנגשה והפצת חכמת הקבלה ותורת בעל הסולם.

צפו בסרטון מטה לפרטים נוספים >>


המערכת פותחה ע"י החברה המפתחת של פרוייקט השו"ת בר אילן בשיתוף עם עורכי אור הסולם.
המערכת מנגישה ומאפשרת למשתמשים בה:

  1. ספריית עיון הכוללת את ספר הזהר,תיקוני זהר השמטות והוספות,כל כתבי האר"י,כל כתבי בעל הסולם וכל כתבי תלמידי בעל הסולם שיצאו לאור.

  2. ספריית העיון כוללת קישורים בין כל חלקי החכמה וקישורים לחכמת הנגלה שימשיכו להתווסף ומאפשרת הורדה והעתקה של תכנים וכן כוללת אפשרות של לימוד עיון וחיפוש לפי צורת הדף.

  3. מנוע חיפוש מתוחכם על כל ספריית העיון או חלקים ממנה שכולל מנועי חיפוש מתוחכמים, סינון תוצאות וחיפוש בתוך התוצאות המביאות לרשימת תוצאות מדוייקת.

  4. מילון ערכים בחכמת הקבלה המכיל כ 13,000 ערכים שימשיכו להתווסף בלשונו המדוייקת של בעל הסולם המאפשר גם חיפוש במילון וגם עיון בערכים לפי סדר א-ב.

  5. מפתח נושאים הכולל קישורים לכל פסוקי התנך,מאמרי חז"ל, חגים ומועדים ועוד.
    למערכת מימשק לעורכים תלמידי חכמים שיוצרים את הקישורים ומילון הערכים.

  6. כתבי יד של בעל הסולם שלא יצאו לאור.

  7. ספריית מדיה הכוללת שיעורים מפי בעל הסולם,תלמידיו,קריינות של הזהר וכתבים של בעל הסולם ותלמידיו.

  8. סדר לימוד ותכנים למתחילים הנכנסים בשערי החכמה.

המלצות על המערכת

המלצה מהרב שקד

המלצה מבן חזן

אודות אור הסולם

אור הסולם הוקמה כעמותה רשומה בישראל לפני כ 8 שנים ע"י ג'רמי לנגפורד אשר בנוסף להיותו אמן בינלאומי היה תלמידו  של בנו של בעל הסולם הרב ברוך שלום הלוי אשלג זצ"ל. העמותה שמה לה למטרה להוביל כל אדם באשר הוא למימוש הפוטנציאל הטמון בו על פי מקוריות נשמת היהדות כפי שמופיעה בזוהר הקדוש כתבי האר"י ובתורתו של בעל הסולם.המטרה פועלת הן על היחיד והן האומה שמטרתה לשמש כממלכת כהנים וגוי קדוש, המשפיעה בגלים המתרחבים והולכים על כל העולם כולו לעולם מתוקן וצודק יותר.

העמותה מממשת את מטרותיה ע"י הנגשת תורת הקבלה בפיתוח כלים לימודיים יחודיים וע"י הוצאת ספרים המונגשים בצורה פשוטה ואיכותית לכל דורש זאת בתוספת העשרת תורתו של בעל הסולם ע"י אלפי כתבי יד חדשים שלא יצאו לאור שנמצאים בידיה של העמותה.

אור הסולם שואפת להנגיש את את פנימיות התורה לעם ישראל ע"י הוצאת ספרים הנוגעים לכל אחד דרך לימודו הקבוע בחכמת הקבלה בפרשת השבוע, ענייני המועדים, ההלכות וסידור התפילה.  כמו כן, מפתחת אור הסולם כלים לימודיים ממוחשבים על פי רוח התקופה שיסייעו וינגישו את תורת הקבלה לכל דורש.

הרשמו לקבלת עדכונים על השקת המערכת

ואנו נדאג לעדכן אתכם ישירות במייל! 

© כל ההזכויות שמורות לעמותת אור הסולם - 2018.

נוצר באמצעות מערכת רב דף מבית רב מסר

.